Jak oživit boty, aby byly stále pěkné?

I starší boty mohou vypadat pěkně jako nové. Postačí 5 jednoduchých kroků, které vám dnes ukážeme. Podívejte se na video.

Boty je potřeba omýt

První krok je vám jasný, nemusíme vám ho ani říkat. Takže jen pro pořádek.
Boty zbavíme všech nečistot. Omyjeme vodou.
Dáme si záležet především na švy a ohyby.

Dobře vysušit

Druhý krok také dobře znáte. Ovšem POZOR! Je mnoho lidí, kteří v zápalu práce chtějí schnutí zlepšit a urychlit. Položí své boty na topení. TO URČITĚ NEDĚLEJTE!

Na topení všechny materiály vyschnou příliš rychle, jsou dlouho vystaveny vysoké teplotě. Mohou popraskat lepené spoje. Některé materiály včetně kvalitní kůže mohou popraskat a spuchřet.

Spravné schnutí

Boty nechte volně schnout na napínácích.
Nebo jednoduše boty důkladně vycpěte starými novinami. Dejte schnutí čas. Ideálně 24-48 hodin nechte boty schnout. Vyplatí se to.

Nanést balzám Fantom

Balzám Fantom jednoduše nanesete přiloženou houbičkou nebo štětcem. Štětec je vhodný především na méně dostupná místa jako švy a lepené spoje.

Rovnoměrně a důkladně naneste balzám na celý povrch boty včetně záhybů, překladů, švů…
12 kořenových bylin, jojobový olej a lanolin dobře vyživí, hydratuje, impregnuje a oživí kůži nebo i jiný povrch obuvi.

Boty, které ošetřujete poprvé, nechte alespoň jeden den, aby vsály vše potřebné. Lanolín a jojobový olej kůži zvláční bude příjemně pružná a poddajná. Včelí vosk navíc zafixuje barvu a impregnuje vaše boty proti vodě a špíně.

Kůže boty bude přirozeně dýchat, a přesto do ní voda nepronikne. To prodlouží životnost i krásu vaší obuvi.

Leštění je prosté

Většinou není potřeba příliš dalšího leštění. Balzámy Fantom obsahují karnaubský vosk, který zajistí lesk vašim botám.
Pokud chceme lesk zvýšit, můžeme to snadno udělat měkkým hadrem.

Udržovat – prevence prodlužuje životnost

Sílu a účinnost balzámu Fantom Color MAGIC vám ukážu na starých, vysušených kanadách, které jsem našel na chatě.
Přiznám se, že jsem i já byl zvědav, jak do dopadne. Výsledek překonal mé očekávání. Ostatně podívejte se sami na video.

Přejít do eshopu Fantoms

 

Profilový obrázek David Strnad
"Přijde čas, kdy se někdo pokusí shrnout váš život do několika video záběrů. Doporučuji vám, abyste ty záběry natočili sami už teď." Obchod a management jsem vystudoval na anglickém NEBSM. Od roku 2010 pomáhám podnikatelům s video marketingem a internetovou prodejní strategií. Stojím za úspěchem kampaní, které celkově oslovily více než 150.000 uživatelů a přinesly milionové obraty i zisky. Vybudoval jsem obchodní týmy s mezinárodní působností. Jsem spoluautorem úspěšného vzdělávacího programu Prezentujte jako Ámos, a eKnihy Sponzorovací proces od A do Z (aneb jak vybudovat fungující tým do 3 měsíců). Podílel jsem se na projektu EliteVideo Academy. Jsem také autorem vzdělávacího programu pro podnikatele Video klíč k úspěchu. A co vlastně dělám? "Pomáhám lidem najít jejich skutečný SEN, aby se stal jejich Silným Emotivním Nábojem. Nemyslím sen, který se jim zdál nad ránem. Mluvím zde o jejich poslání, vizi a skutečných cílech. Takový sen musí být větší než to, kde jsme dnes. Musí nás přimět k tomu pracovat na sobě."

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.