Proč a jak správně pečovat o kožené kabelky a peněženky?

Vysoká kvalita, nadčasová elegance, módní stálice – to jsou kožené kabelky a peněženky. Co ženy v péči o kabelky trápí nejčastěji?

„Nechápu, jak se to mohlo stát! Jsem na své věci opatrná, přesto se mi obtiskl černý obal od mobilu na světlou peněženku! Dost mě naštvalo, že v butiku mi nechtějí reklamaci uznat.“

Monika K. Hradec Králové

„Mám ten istý problém s otlacenim cierneho na svetle. Ja som po navrate zo zahranicia zistila, ze az na 3 svetlych mam otlacenu susednu tmavu. Skusala som odlakovac, s acetonom aj bez, skusala som ocot, mydlo, google mi odporucil aj 70% izopropylalkohol a nic, som fakt zufala. Teraz si bucham hlavu, kozene kabelky som povazovala za takmer neznicitelne a teraz toto!“

Anna P. Bratislava

„Kabelku jsem koupila on-line a na fotkách nebylo vidět, že nemá zespodu žádné „nožičky“, takové ty klasické 4 kovové „knoflíky“. Tudíž jí stačí položit kamkoli, dokonce i na stůl, a už se trochu špiní. Co s tím?“

Vanesa Z. Plzeň

„Kabelka je moje kamarádka pro každý den, ale bohužel jsem si svou oblíbenou kabelku cestou z večírku poškrábala, a to mně nikdo nevyreklamuje. Potřebovala bych vědět, jak to nějak „zakamuflovat“, aby byla zase jako dřív.”

Anežka S. Praha

Jak se potíží zbavit a předcházet jim?

Univerzální a jistá odpověď na to, jak se zbavit obarvení kůže, koženky jiným předmětem asi není. Hodně záleží na kvalitě samotné kůže i na druhu obarvení a délce působení.

Pokud obarvení nebude příliš hluboko v porech kůže, může pomoci prosté omytí roztokem jedlé sody. Jistou univerzální odpověď však na to nemáme.
Abyste těmto potížím předešli, věnujte pozornost následujícím řádkům.

Kůže stále pracuje

Kůže je přírodní materiál, který i po zpracování stále pracuje. Díky pórům dýchá, nasává vlhkost, nečistoty, prach či mastnotu. Po zpracování je useň pružná, pevná a dobře drží tvar. Pokud je ale vystavována vlhkosti a zatěžování, má sklony k deformaci.

O vaši koženou kabelku byste proto měla důkladně pečovat, abyste jí zaručila dlouhou životnost a perfektní vzhled. Balzám Fantom Color Magic dokáže zakrýt i škrábance a mechanická poškození. Vrací kůži barvu i lesk. I „unavená“ kabelka vypadá znovu jako nová.

Kůže potřebuje vyživovat

Ještě před prvním použitím vaši novou koženou kabelku důkladně ošetřete kvalitním přípravkem určeným přímo na kůži. Jelikož kůže stále dýchá a pracuje, dochází časem k jejímu vysychání a popraskání. Kůže je přírodní, proto je nejlépe používat přírodní balzámy i k její výživě a ochraně.

Nosíte-li kabelku každý den, pak používejte takový přípravek jednou za jeden až dva měsíce. Kromě ochrany proti vlhkosti vám zaručí výživu usně a její vláčnost.  Balzámy Fantom POWER of Nature jsou 100% přírodní, neobsahují ani vodu ani cemické aditiva. Jsou ideální pro vaše kabelky.

Pár tipů navíc

  1. Kožené kabelky jsou náchylné na vyšší teploty. Kabelku nikdy nenechávejte schnout u topení nebo otevřeného ohně, protože by mohla popraskat. Vždy ji pověste na ramínko a nechte uschnout v prostoru.
  2. Nikdy k odstraňování nečistot nepoužívejte klasické mýdlo nebo přípravek na nádobí, mohla byste si kabelku zničit.
  3. Myslete i na ochranu zipů a občas je promažte včelím voskem, vydrží vám déle!
  4. Kabelky skladujte pokud možno tak, aby stály v polici a nekrčily se. Můžete je klidně vycpat starými novinami, aby držely tvar. Rozhodně nepokládejte několik kabelek na sebe, nebo je nezkoušejte nacpat třeba do jedné krabice. Také by měly být uložené do originálních dustbagů.
  5. Ucha, držadla a řemeny jsou ty nejnamáhanější části kabelky. Proto je vyživujte opravdu pravidelně!

Prevence v péči o kabelky

Problémům je lepší předcházet, než je řešit. Balzámy Fantom jsou skvělou prevencí pro vaše kožené věci.

Fantom POWER of Nature

Přírodní silou vyživuje a chrání prakticky všechny hladké povrchy z kůže, koženky, gumy, plastů, dřeva, kamene... Podívejte se na video ZDE

 

Fantom Color MAGIC

Unikátním složením - ošetřuje, renovuje a oživuje barvy tmavých povrchů do jejich původního odstínu (nebudou přebarveny).

Chci koupit balzám právě teďKliknutím přejdete do eshopu

 

 

 

Profilový obrázek David Strnad
"Přijde čas, kdy se někdo pokusí shrnout váš život do několika video záběrů. Doporučuji vám, abyste ty záběry natočili sami už teď." Obchod a management jsem vystudoval na anglickém NEBSM. Od roku 2010 pomáhám podnikatelům s video marketingem a internetovou prodejní strategií. Stojím za úspěchem kampaní, které celkově oslovily více než 150.000 uživatelů a přinesly milionové obraty i zisky. Vybudoval jsem obchodní týmy s mezinárodní působností. Jsem spoluautorem úspěšného vzdělávacího programu Prezentujte jako Ámos, a eKnihy Sponzorovací proces od A do Z (aneb jak vybudovat fungující tým do 3 měsíců). Podílel jsem se na projektu EliteVideo Academy. Jsem také autorem vzdělávacího programu pro podnikatele Video klíč k úspěchu. A co vlastně dělám? "Pomáhám lidem najít jejich skutečný SEN, aby se stal jejich Silným Emotivním Nábojem. Nemyslím sen, který se jim zdál nad ránem. Mluvím zde o jejich poslání, vizi a skutečných cílech. Takový sen musí být větší než to, kde jsme dnes. Musí nás přimět k tomu pracovat na sobě."

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.